Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/miko/functions/general_options.php on line 568
POCZĄTEK WAKACJI? DO KROKOWEJ NA ROWER! – Lang Team Maratony Rowerowe

Krokowa kolarskimi imprezami stoi. Nie tak dawno wielkie ściganie zakończyli tu Michał Kwiatkowski i Katarzyna Pawłowska, którzy walczyli o mistrzostwo Polski w jeździe na czas, a już za chwilę do gry wkroczą amatorzy kolarstwa górskiego. Oni w nadmorskiej gminie pojawią się 1 lipca na kolejnej edycji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych.

Krokowa rozpocznie drugą część sezonu rowerowych maratonów. Za nami trzy edycje – w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Po rywalizacji na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pozostajemy w nadmorskim klimacie. Niewielka gmina Krokowa od lat udowadnia, że ma wielkie serce do kolarstwa i pokaże to również 1 lipca. W Krokowej mocno postawiono na turystykę rowerową – tę w sportowym wydaniu, czego najlepszym dowodem są kolejne w tym miejscu zawody Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, jak i tę rekreacyjno-krajoznawczą. „Koniecznie trzeba u nas zobaczyć Kompleks Pałacowo-Parkowy w Krokowej, XIV-wieczny Zespół Klasztorny w Żarnowcu, Pałac w Kłaninie, Dwór w Prusewie, odtworzony przy rzece Piaśnicy słup graniczny z 1919 r. ustanawiający niegdyś granice polsko-niemiecką. Gmina Krokowa to również piękna i chroniona przyroda. Jest tu wiele miejsc wyjątkowo uroczych w skali kraju.” – zachęca wójt gminy Henryk Doering.

1 lipca w Krokowej pojawią się przede wszystkim ci, którzy chcą sprawdzić się na trasie Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego. Prowadząca głównie wokół Góry Zamkowej trasa jest wymagająca i zróżnicowana. Początek i końcówka to płaski teren i asfaltowa nawierzchnia, a środek trasy to liczne podjazdy i zjazdy, które w połączeniu z piaszczystymi, a być może i błotnistymi drogami, będą stanowić spore wyzwanie „W Krokowej jeździ się świetnie, jesteśmy tu już od kilku lat. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe na początku wakacji właśnie tutaj, to taki ukłon w stronę tych, którzy wypoczywają nad morzem – mogą przyjechać, wystartować i wspólnie pobawić się na rowerach.” – zaprasza Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali dla zawodników cztery dystanse. Parada Rodzinna liczy 8 kilometrów i została przygotowana z myślą o spacerowym tempie i rekreacji, ale przewidziano też podjazd, na którym trzeba będzie nieco mocniej nacisnąć na pedały. Dystans Mini to 31 kilometrów (jedna runda po wytyczonej pętli), chętni do startu na dystansie Medio będą musieli pokonać 58 kilometrów (dwie rundy), a królewski dystans Grand Fondo to w Krokowej 85 kilometrów (trzy rundy). Na uczestników rywalizacji na trzech najdłuższych dystansach na trasie czekać będą bufety, a na mecie posiłki regeneracyjne. A na zwycięzców Premii Shimano (ok. 10 kilometra trasy) rowerowe niespodzianki.

Tych, którzy jeszcze nie zapisali poprzez stronę internetową zapraszamy do Biura Zawodów przy ul. Zamkowej. Będzie ono czynne dzień przed wyścigiem w godzinach 16:00–19:00 oraz w dniu zmagań od 8:00. arkingi dla aut przygotowano przy ulicy Wejherowskiej, prysznice w szkole podstawowej przy ulicy Szkolnej 6.