Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/miko/functions/general_options.php on line 568
Mistrz świata przygotowuje trasy Maratonów Rowerowych Lang Team – Lang Team Maratony Rowerowe

Do rozpoczęcia tegorocznego cyklu Maratonów Rowerowych Lang Team został jeszcze nieco ponad miesiąc, ale cały czas pracujemy nad tym, aby kolejny raz impreza przyciągała na start wszystkich, którzy lubią walczyć z rywalami i własnymi słabościami, a przede wszystkim chcieli aktywnie spędzać czas. – W tym roku szykujemy kilka niespodzianek. Już teraz mogę zdradzić, że za przygotowanie tras będzie odpowiadał Igor Tracz – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.
Igor Tracz to mistrz świata i Europy w wyścigach psich zaprzęgów oraz bikejoringu. – Ta ostatnia dyscyplina to sprint kolarza wspomaganego przez psa zaprzęgowego. Rower jest dla mnie podstawą treningu. Ścigam się amatorsko w wyścigach terenowych i szosowych. Poza tym przygotowałem mnóstwo tras i całym imprez. Stworzyłem wyścig kolarski na orientacje „Harpagan”. W 1995 roku zbudowałem pierwszą trasę i przez kilka lat zajmowałem się organizacją – opowiada Igor, który teraz będzie współpracował z Lang Teamem. I już ma masę pomysłów. – Zawsze staram się, żeby na trasach nie zabrakło różnych smaczków. Mam pomysł, który chcę wprowadzić w Maratonach Rowerowych Lang Team. Podczas każdej edycji przygotujemy odcinek specjalny na podjeździe, na którym dodatkowo zostanie zmierzony czas. Dzisiaj prawie każdy zawodnik używa GPS i aplikacji Strava, więc z tego skorzystamy. Najpierw pokonam taki odcinek z psem, a moje psy są naprawdę bardzo szybkie i silne. Przyjmijmy, że pokonam wyznaczony odcinek, który na Stravie nazywa się segmentem, w minutę. Stawiam, że każdemu kolarzowi będzie bardzo trudno pobić mój wynik. Ten, kto będzie najbliżej albo mnie pokona, otrzyma nagrodę. Myślę, że ten pomysł się fajnie przyjmie – przekonuje Igor, który ma za sobą już objazdy tras, a dokumentacje z jego przejazdów będzie można znaleźć na naszych kanałach w mediach społecznościowych.