Dziesięć lat temu Dariusz Batek został wicemistrzem świata w drużynie. W 2007 roku, razem z Marcinem Karczyńskim, Piotrem Brzózką oraz Mają Włoszczowską zdobył srebro w szkockim Fort William. Zaczynał jako kolarz górski, ale od lat ściga się także z powodzeniem na szosie. Uniwersalny, skromny zawodowiec, który reprezentował barwy największych polskich ekip dzisiaj ma 30 lat i wciąż nie zwalnia tempa, a w tym sezonie został ambasadorem Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych.
– Jestem dumny, że zostałem częścią tej wyjątkowej imprezy, którą znają w zasadzie wszyscy, którzy ścigają się na rowerach – mówi Dariusz, który reprezentuje barwy CST MTB Team. Naszego ambasadora będzie można oczywiście spotkać podczas wszystkich edycji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych 2017. A między kolejnymi odsłonami naszej imprezy, zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie zapowiedzi i podsumowania tych wydarzeń widziane oczami naszego ambasadora.

Zobaczymy się podczas wszystkich edycji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w 2017 roku?

Taki jest plan. Zresztą, w zasadzie od początku istnienia maratonów organizowanych przez Lang Team biorę w nich udział. Teraz będę na starcie jeszcze częściej.

Będziesz też startował na szosie?

Nastawiam się bardziej na kolarstwo górskie, choć mam też w planie kilka poważnych startów na szosie.

Wygląda na to, że miłość do roweru górskiego wygrywa.

Można tak powiedzieć. Wychowałem się kolarsko podczas imprez organizowanych przez Lang Team. Przecież zaczynałem od cyklu Grand Prix, który budował popularność kolarstwa górskiego w Polsce. Dzisiaj jest Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. To inny cykl, wszyscy mogą w nim startować. Nie zmieniło się jedno – nie ma bardziej medialnego cyklu, niż właśnie ten. Poza tym, dużo mówi się o trasach, ale ten cykl daje takie możliwości wyboru, że każdy znajdzie coś dla siebie.

A gdy pojawią się pytania, po odpowiedzi można zwrócić się do Ciebie.

Dokładnie. Będę dostępny przy okazji każdej edycji i chętnie każdemu pomogę.

Kalendarz Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017
1. edycja: 22.04 – Warszawa – Wilanów
2. edycja: 13.05 – Kraków
3. edycja: 27.05 – Gdańsk
4. edycja: 01.07 – Krokowa
5. edycja: 16.09 – Dąbrowa Górnicza
6. edycja: 30.09 – Kwidzyn