Pierwsze promienie wiosennego słońca przebijają się przez chmury – to idealny moment aby zacząć treningi do cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Warszawie, którego pierwsza edycja odbędzie się już 22 kwietnia. Na starcie jednej z najpopularniejszych imprez dla miłośników rowerowego ścigania stanie ponad tysiąc zawodników. Na kolarzy z Wilanowa, gdzie tradycyjnie zaczyna się rywalizacja czeka specjalna nagroda ufundowana przez burmistrza tej dzielnicy.

Zmieniamy nazwę cyklu i jedziemy dalej. Skandia Życie TU S.A. dwa lata temu dołączyła do Vienna Insurance Group – jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Teraz aby jeszcze mocniej to podkreślić, zmieniła się nazwa oraz identyfikacja wizualna spółki.

22 kwietnia to data, którą na czerwono w kalendarzu powinni sobie zakreślić wszyscy amatorzy kolarskiej rywalizacji. Miejsce spotkania – Wilanów – warszawska dzielnica gdzie historia łączy się z nowoczesnością i dynamicznym rozwojem miasta. – Rozpoczęcie sezonu to zawsze moment, na który nie mogę się doczekać. W tym roku chcemy nadać rywalizacji w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe jeszcze wyższej rangi, stąd nie tylko stawiamy na ściganie ale też specjalne niespodzianki. Poziom z roku na rok idzie do góry, więc spodziewamy się dużo walki na trasach i widowiskowych finiszów – mówi Czesław Lang, szef Lang Team’u.

Miasteczko rowerowe stanie w okolicach Pałacu w Wilanowie. Stamtąd kolarze ruszą na szybką ale jednocześnie wymagającą rundę, która będzie wiodła przez Powsin i okolice Konstancina-Jeziorna. Jej znaczna część położona jest nad Wisłą na trasie jednej z najbardziej znanych ścieżek rowerowych na Mazowszu.

Startujący jak co roku mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (42 km), Medio (62 km) i Grand Fondo (82 km). Zapisy dla zawodników już ruszyły na stronie www.viennalifemaraton.pl. Najkrótszą trasę pokonają w tym roku także dziennikarze walczący w Mistrzostwach Polski. Szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo w tej kategorii będzie miał Mateusz Lewandowski. Swój wyścig będą mieli także strażacy ochotnicy, którzy co roku dzielnie pomagają na trasie Tour de Pologne.

Zawody w Wilanowie to nie tylko rywalizacja. To także wielki rodzinny piknik i parada rowerowa. Na specjalnej 11 kilometrowej trasie zaprezentują się najmłodsi amatorzy dwóch kółek. – Wykorzystując postęp techniki, ludzie ograniczają swoja aktywność fizyczną do niezbędnego minimum. A przecież ruch jest najbardziej dostępnym, najtańszym i najprostszym sposobem zapobiegania wielu schorzeniom. Aktywność fizyczna to fundament i podstawa zdrowia, dlatego jej upowszechnianie jest jednym z podstawowych celów naszej wspólnej imprezy – podkreśla Paweł Ziemba, prezes zarządu Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group. Dodatkową motywację będą mieli kolarze z Wilanowa, którzy zgłoszą to w formularzu rejestracyjnym. Dla zawodników z dzielnicy-gospodarza zawodów Burmistrz Wilanowa ufundował specjalną nagrodę.

Szanse na zdobycie upominków będą mieli zawodnicy w 29 kategoriach wiekowych. W puli nagród są m.in. stroje kolarskie Quest, odżywki i suplementy Vitarade, opony CST czy akcesoria z firmy Harfa-Harryson. Specjalny bonus czeka na uczestników, którzy jako pierwsi zameldują się na Premii Shimano. Do wygrania są okulary i środki do pielęgnacji roweru tej marki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji już teraz, bo według nieco zmodyfikowanego regulaminu o miejscach w sektorach zdecyduje kolejność rejestracji i wpłat. Pierwszeństwo będą mieli zawodnicy, którzy zadeklarują starty we wszystkich wyścigach w sezonie. Kolarze powalczą w tym roku na sześciu trasach – 22. kwietnia w Warszawie, 13. maja w Krakowie, 27. maja w Gdańsku, 1. lipca w Krokowej, 16. września w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzców cyklu poznamy 30. września w Kwidzynie.