Wyjątkowa niespodzianka czeka na najlepszą wilanowską kolarkę i kolarza, którzy wezmą udział w wyścigu inaugurującym Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Trzeba będzie o nią tylko powalczyć.

Sprawa w teorii wygląda na bardzo łatwą. Trzeba mieszkać w Wilanowie, zarejestrować się na pierwszy wyścig Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, stanąć na starcie i pokonać wszystkich konkurentów.

– Mieszkańcy Dzielnicy Wilanów przejawiają duże zaangażowanie w prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. – mówi Artur Buczyński zastępca burmistrza Dzielnicy Wilanów ms.t. Warszawy. – Najbliższa odsłona prestiżowego wyścigu kolarskiego Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe wraz z dedykowaną dla nich kategorią będzie kolejną okazją do potwierdzenia wysokiej sprawności fizycznej mieszkańców Wilanowa. Mam przyjemność ogłosić, że zwycięzcy tej kategorii odjadą do domu nowymi ROWERAMI, ufundowanymi przez dzielnicę. – dodaje Artur Buczyński.

Dodatkowa kategoria zostanie rozegrana na dystansie MINI. Podczas rejestracji w formularzu zgłoszeniowym w rubryce DZIELNICA trzeba wpisać WILANÓW. Do przejechania będzie 43 kilometry szybką, płaską trasą biegnącą w stronę Powsina i brzegiem Wisły.

– To jedna z najpopularniejszych tras rowerowych na Mazowszu. Myślę, że nagrody będą dodatkową zachętą do wzięcia udziału w wyścigu. Wiem, że w Wilanowie wiele osób jeździ na rowerach, więc będzie do doskonała okazja, żeby powiększyć swój park maszyn – podkreśla Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team, organizator Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.

Impreza zacznie się 22 kwietnia, dokładnie o godz. 11.00. Rowerowe miasteczko stanie na parkingu przy ul. St. Kostki Potockiego w bliskim sąsiedztwie pięknego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dla uczestników przygotowane zostały cztery dystanse – Parada Rodzinna 11 kilometrów, MINI ze specjalną nagrodą Burmistrza Dzielnicy Wilanów 43 kilometry, MEDIO 65 kilometrów i GRAND FONDO 86 kilometrów.