Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, przejazd przez Warszawę i piknik na Placu Fontann. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, które czekają na tych, którzy najbliższy weekend będą chcieli spędzić aktywnie. W Wilanowie młodzi kolarze pojadą w Pucharze Mazowsza w maratonie MTB a Samorząd Województwa Mazowieckiego zaczyna sezon Targami Turystyki i Wypoczynku Lato 2017.

To siódme takie Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu. Impreza odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56C w Warszawie. W programie nie zabraknie atrakcji specjalnych, m.in.: pokaz iluzjonisty, mrożący krew w żyłach pokaz akrobacji na rowerze trialowym, kurs pierwszej pomocy poprowadzony przez legionowski WOPR, animacje dla najmłodszych oraz  liczne konkursy zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jedną z atrakcji będzie połączony z degustacją pokaz kulinarny poprowadzony przez znanego kucharza Roberta Sowę.

Wzorem ubiegłego roku, oficjalne Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu odbędzie się także w: Żyrardowie, Kozienicach, Płocku, Radomiu i Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie odbędą się „spacery po Mazowszu” poprowadzone przez lokalnych przewodników.

W ramach promocji regionu wszyscy uczestnicy inauguracyjnej edycji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Wilanowie dostaną bidony z kodem QR do pobrania bezpłatnej aplikacji, która zachęca do aktywnego odkrywania i odwiedzania niezwykłych miejsc na Mazowszu. Zawiera też informacje o atrakcjach turystycznych, obiektach, szlakach i wydarzeniach.

Szczegółowy program targów można znaleźć pod adresem www.targilato.pl

Wielka gratka czeka także na najmłodszych adeptów kolarstwa. Na 22 kilometrowej trasie wokół Kępy Oborskiej będą ścigać się w kolejnych zawodach Pucharu Mazowsza w maratonie MTB.

Impreza jest dedykowana dzieciom od 10 do 13 roku życia w kategoriach: Żakini, Żak, Młodziczka i Młodzik oraz zawodnikom Szkółek Kolarskich posiadających ważną licencję kolarską zgodną z przepisami Polskiego Związku Kolarskiego lub innej krajowej federacji zrzeszonej w Międzynarodowej Unii Kolarskiej lub legitymację kolarską (Szkółki Kolarskie) wydaną przez PZKOL lub OZKOL.

– Najmłodsze dzieci mają zbyt mało wyścigów przygotowanych pod ich kategorie wiekowe. Stąd projekt Pucharu Mazowsza w Maratonie MTB. Dzięki profesjonalnemu wsparciu organizatorów maratonów – Czesława Langa, Grzegorza Wajsa, Cezarego Zamany czy Marcina Wasiołka możemy być pewni, że zawody będą stały na wysokim poziomie nie tylko organizacyjnym, ale co najważniejsze, sportowym i zgodnie z zasadami fair play –  mówi pomysłodawca cyklu Dariusz Biernacki, trener AMP Victoria Radzymin.

Do cyklu zaliczanych jest pięć wyścigów – w Legionowie, warszawskim Wilanowie, Radzyminie, Magdalence i Konstancinie – Jeziornie. Każdy wyścig będzie punktowany, a cztery najlepsze wyniki osiągnięte w zawodach będą zaliczane do klasyfikacji generalnej, gdzie liczyć się będzie także drużyna. Trzech najlepszych zawodników i zawodniczek startujących z tego samego klubu w każdym wyścigu będzie punktować także dla własnego teamu.

– Dla tych dzieci to jedna z pierwszych okazji, żeby wystartować w profesjonalnym wyścigu, w którym mierzony jest czas. Mam nadzieję, że puchar, który można w tym cyklu zdobyć będzie dodatkową motywacją. Jeśli któreś z nich zrobi w przyszłości wielką międzynarodową karierę będzie pamiętało o tym pierwszym sukcesie, bo przecież do nich zawsze chętnie się wraca. – podkreśla prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek

Zawodnicy rywalizujący w ramach Pucharu Mazowsza startują z sektora wyznaczonego przez organizatora każdej edycji. Opłata startowa dla każdej kategorii wynosi 20 zł (osobna opłata za numer startowy).

Zgłoszeń należy dokonywać odrębnie na każdą edycję. Wszystkie informacje dostępne są pod adresem: www.mwzkol.pl