To już za dwa dni. W warszawskim Wilanowie startuje Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W miasteczku rowerowym każdy znajdzie coś dla siebie, a specjalne atrakcje szykuje sponsor tytularny cyklu.

Czasu na przygotowanie rowerów zostało już bardzo niewiele, bo w sobotę widzimy się w Wilanowie. Do Warszawy każdy powinien zabrać też dobry humor i motywację do zwycięstwa.

– Gdy dekadę temu powstawał nasz cykl maratonów rowerowych, mieliśmy kolarską pasję, profesjonalizm, z którego znana jest organizacja Tour de Pologne, i chęci, aby stworzyć coś wyjątkowego, co da ludziom radość i sprawi, że pokochają aktywny tryb życia. Bez fałszywej skromności można powiedzieć, że się udało, a 22 kwietnia w warszawskim Wilanowie ruszamy z kolejną edycją – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta tuż przed rozpoczęciem Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych.

Start nastąpi w miejscu absolutnie niezwykłym, bo w jednej z najpiękniejszych dzielnic stolicy. Miejscu, w którym wielka, piękna historia naszego kraju łączy się z nowoczesnością i dynamicznym rozwojem. W sobotę w Wilanowie będzie jeszcze więcej niż zwykle ludzi, którzy kochają aktywny tryb życia.

– Wilanów zawsze tętni życiem i bardzo często dzieją się tu wyjątkowo ciekawe rzeczy. Tym razem w centrum będzie kolarstwo – zapowiada Czesław Lang i trudno się z nim nie zgodzić. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to impreza, którą trzeba zobaczyć na własne oczy, a najlepiej wziąć w niej udział. Wciąż nie jest za późno, zgłoszenie udziału do pierwszej edycji cyklu można dokonać w biurze zawodów przy ulicy Kostki Potockiego już w piątek (21.04) w godzinach 16.00 – 19.00 i w sobotę (22.04) w godzinach 8.00 – 10.30.

Vienna Life – sponsor tytularny cyklu, zaprasza do strefy „Ciesz się życiem”. Najbardziej aktywne osoby tuż przed startem będą mogły się rozgrzać na rowerze szosowym albo MTB. Tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił w obu dyscyplinach. Zgodnie z hasłem – Z dobrym partnerem wszystko wychodzi lepiej, na maratończyków oraz kibiców czeka konkurs „Tandem” Zasady są proste, a udział mogą wziąć wszyscy chętni. Należy we dwójkę wykonać zadanie na specjalnym urządzeniu, które doskonali umiejętność błyskawicznej reakcji i koncentracji uwagi. Na co dzień ćwiczą na nich zawodnicy klasy Kamila Stocha czy Roberta Kubicy. Liczy się wspólny wynik –  5 najlepszych tandemów każdej edycji otrzyma nagrody.

Nudzić z pewnością nie będą się także najmłodsi. W strefie animacji dzieci będą mogły, za pomocą specjalnego długopisu, własnoręcznie przygotować rysunki 3D na temat: finanse na wesoło. Vienna Life zaprasza też do strefy doradców, gdzie na wygodnych kanapach, w miłej atmosferze będzie można porozmawiać na temat osobistych finansów.

Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie dystans. Przygotowane są aż cztery: Parada Rodzinna (11 km), Mini (43 km), Medio (65 km) i Grand Fondo (86 km). Później zabrać rower, kask i ruszyć na spotkanie z przygodą i walką z samym sobą. Dla najlepszych przygotowane są wyjątkowe nagrody. Jedną z nich, dla najlepszych wśród kobiet i mężczyzn mieszkańców Wilanowa, zapewnił burmistrz dzielnicy.

Najważniejsze będą oczywiście wyścigi na profesjonalnie przygotowanej trasie i w warunkach takich, na jakie mogą liczyć zawodowcy. I to pod każdym względem. O imprezie informują największe polskie media, czyli Telewizja Polskia (od niedawna pokazuje w TVP 1 specjalny kolarski magazyn), Polskie Radio, Onet, Wprost, Fakt i Przegląd Sportowy oraz wiele innych tytułów. Na miejscu jest specjalnie przygotowane miasteczko wyścigowe z telebimem i stoiskami naszych partnerów. Specjaliści z Vienna Life doradzają w sprawach ubezpieczeń, Shimano, Quest, Vitarade czy CST Tires w kwestii sprzętu, inni dbają o atrakcje dla najmłodszych.

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego warto stać się jego częścią. W sobotę w Wilanowie, a później w kolejnych odsłonach jednego z najpopularniejszych cyklów w Polsce.

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017:
22.4 Warszawa Wilanów
13.5 Kraków
27.5 Gdańsk
01.7 Krokowa
16.9 Dąbrowa Górnicza
30.9 Kwidzyn