Nie ważne ile masz lat. Liczy się pasja do jazdy na rowerze. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to cykl dla każdego od 3 do 103 lat. Powoli zbliżamy się do tej górnej granicy i wychodzimy naprzeciw najstarszym kolarzom w stawce.

Około 1000 uczestników Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Gdańsku robi wrażenie. Jeszcze większe, wiek tych najstarszych. Z myślą o nich od następnego wyścigu dodajemy kategorię M7, dla wszystkich powyżej 70. roku życia.

– To niesamowite jaką energię mają ci ludzie. Chcą się ścigać, walczyć na niełatwych przecież trasach, mają wielką chęć, żeby wciąż trenować i przygotowywać się do zawodów. Do tej pory w jednej kategorii ścigali się z osobami nawet o 10 lat młodszymi. To nie była równa rywalizacja, dlatego będziemy mieli dla nich osobną kategorię, żeby mogli ścigać się w swojej grupie wiekowej. – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Kolejne zmagania na trasie już za miesiąc. 1.07 wszyscy amatorzy ścigania spotkają się ponownie nad morzem – tym razem w Krokowej.