Za nami fascynujący Tour de Pologne, przed nami decydująca faza Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Do końca sezonu zostały dwie edycje. Najbliższa już 16 września w Dąbrowie Górniczej.

To miasto na dobre wkomponowało się w krajobraz rowerowych imprez w Polsce. Gościło u siebie Tour de Pologne, a także maratony rowerowe MTB. W tym sezonie to właśnie amatorzy kolarstwa górskiego zawitają do największego dębowego miasta w Europie. “Mam przed oczami widok startujących – jaką mają z tego frajdę, jaki mają zapał do sportowej walki. To po prostu bardzo cieszy. Jestem przekonany, że teraz będzie podobnie i tegoroczna edycja Vienna Life Lang Team Maraton znów przyciągnie do Dąbrowy Górniczej wielu miłośników dwóch kółek w wydaniu MTB” – mówi prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.

Jak zwykle na rowerzystów czekają malownicze, różnorodne i wymagające trasy. Centrum imprezy mieści się w Parku Hallera przy kompleksie “Nemo”. Tam powstanie imponujące miasteczko zawodów, tam będzie gwarno i radośnie. Dziesięciokilometrowa trasa Parady Rodzinnej cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych rowerzystów. A pozostałe dystanse – Mini, Medio i Grand Fondo – przyciągają kolarzy górskich z całej Polski. Każdy kto spędził wakacje na dwóch kółkach, będzie mógł sobie poradzić z tym wyzwaniem. Na mecie czekają wspaniałe nagrody, doping kibiców i uśmiech na twarzach wszystkich. Zapraszamy do Dąbrowy Górniczej. Zapisy online ciągle trwają, a bezpośrednio będzie się można zapisać także na miejscu, w Biurze Zawodów.