16 września warto być w Dąbrowie Górniczej na przedostatnich w tym roku zawodach z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe nie tylko po to, by ścigać się na jednośladzie. Jedną z imprez towarzyszących będzie 1. Piknik Rodzinny +4łapy, na który zapraszamy do Parku Hallera.

Piknik +4łapy to impreza dla każdego kto ma, chciałby lub planuje mieć swojego psiego przyjaciela. Zapraszamy całe rodziny, atrakcje będą czekać na każdego. Przez cały dzień będą organizowane zabawy dla dzieci, pokazy i szkolenia prowadzone przez specjalistów oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jedną z głównych atrakcji pikniku będzie 1. Gra miejska z psem. Może wziąć w niej udział każdy – rodzina z dziećmi, wytrawny biegacz, a nawet miłośnik seriali i pilota do telewizora. Co ważne – będzie miała charakter edukacyjny (nad jej przebiegiem czuwa behawiorysta). Udział w grze kosztuje 15 zł, a cały przychód z tego tytułu trafi na wsparcie Fundacji Aurea. Trasa gry długości około 3 km przebiega przez Park Hallera w Dąbrowie Górniczej. Po drodze czekać będą punkty z pytaniami i zadaniami dla zawodników, tak więc liczyć się będzie nie tylko szybkość, lecz także wiedza o psach i ich wychowaniu. Co ważne, można wystartować w pojedynkę ze swoim psiakiem, ale również cała rodziną. Trzeba wtedy wybrać kapitana, który otrzyma od organizatorów numer startowy, ale w trasę rusza cały rodzinny zespół.

Poza udziałem w grze podczas pikniku będzie można skorzystać z innych atrakcji. Wśród nich są:

– strefa aktywności, czyli miejsce gdzie prowadzone będą pokazy, prezentacje oraz konkursy;

– stoiska partnerów pikniku, wraz z prezentacją ich produktów i usług;

– namiot ze strefą handmade, czyli zebrane w jednym miejscu wyjątkowe produkty dla psiaka i do domu;

– strefa chilloutu gdzie będzie można usiąść na leżaku, napoić swojego psiego kumpla wodą.

Zapraszamy 16 września do Dąbrowy Górniczej!