Ponad ośmiuset kolarzy wzięło udział w finałowym wyścigu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w Kwidzynie. W tym sezonie cykl maratonów MTB wystartował pod nową nazwą – wcześniej znany był jako Skandia Maraton Lang Team. Prezes Vienna Life Paweł Ziemba cieszy się z faktu, iż impreza zachowała swój charakter i zamierza rozwijać ją dalej.

Dla nas najważniejsze było, aby po zmianie nazwy utrzymać charakter imprezy, a po drugie zaproponować uczestnikom coś nowego – mówi Paweł Ziemba – Maratony mają otwarty charakter i ciągle się zmieniają. W Dąbrowie Górniczej mieliśmy piknik dla miłośników psów, tu w Kwidzynie startowały szkółki kolarskie. Mamy więc młodych ludzi, którzy kochają rowery, a w przyszłości może wyrosną na zawodowców. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe są otwarte na takie inicjatywy. Wiadomo, że każdy sportowiec potrzebuje rywalizacji i konfrontacji z rówieśnikami. Jeśli formuła naszej imprezy wpisuje się w oczekiwania, to bardzo się cieszę.

W przyszłym roku Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe wystartują już po raz dwunasty. Od jedenastu lat nakręcamy Polskę i zachęcamy Polaków do jazdy na rowerze. To był nasz pierwotny cel i z perspektywy czasu widać, że udało się go zrealizować. Polacy pokochali aktywność fizyczną i rowery. Przykładem tego jest ten sezon, kiedy to tylko w Gdańsku i Kwidzynie mieliśmy dobrą pogodę, a mimo to we wszystkich edycjach ludzie przyjeżdżali z bliska i z daleka, aby wystartować. To zasługuje na szacunek i uznanie. Dziś widzimy, że uczestników jest coraz więcej, jeżdżą coraz lepiej, a to oznacza, że kolarstwo się rozwija – podsumowuje Paweł Ziemba.