Sześć edycji, kilkanaście tysięcy ludzi na rowerach i przy trasach – tak wyglądał cykl Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w 2017 roku. Minęło już kilka miesięcy od zakończenia ubiegłorocznej edycji, jesteśmy o krok od rozpoczęcia kolejnej, ale wspomnienia wciąż są żywe. I właśnie dlatego postanowiliśmy porozmawiać z gospodarzami wszystkich wyjątkowych miejsc, które przed rokiem gościły Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.

Wywiad z Dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofem Kowalem

Jak Kraków aktywizował lokalną społeczność do udziału w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe i jak poza tym wydarzeniem zachęca do aktywności?

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS), w imieniu Gminy Miejskiej Kraków zachęca wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do uczestniczenia w imprezach sportowych  organizowanych w królewskim mieście.

W związku z promocją Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017 zostały podjęte następujące działania:

1) Działania BTL (stoisko promocyjne, plakaty etc.)
2) Kampania informacyjna na stronie internetowej ZIS, Facebooku ZIS oraz poprzez dedykowany newsletter.
3) Stoiska promocyjne podczas imprez sportowych organizowanych przez ZIS.
4) Promocja imprezy w krakowskich szkołach wśród najmłodszych miłośników sportu oraz w klubach sportowych podległych ZIS.
Dla wszystkich mieszkańców Krakowa, którzy nie mogą uczestniczyć aktywnie w organizowanych wydarzenia przygotowywane są liczne atrakcje i animacje o charakterze sportowym.

 

Co miasto zyskało dzięki organizacji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe?

Już po raz kolejny uczestnicy rywalizowali w Krakowie na dorocznej edycji Vienna Life Lang Team (wcześniej Skandia) propagując sportowy tryb życia. Na trasie rywalizowali zarówno profesjonalni kolarze, jak i amatorzy. Nie brakowało także całych rodzin, które szukały aktywnej formy wypoczynku. Vienna Life Lang Team to doskonała okazja do promowania aktywnego trybu życia i wychowania przez sport. Z roku na rok w stolicy Małopolski na starcie melduje się najwięcej miłośników „dwóch kółek”.

Organizacja imprezy to także doskonała okazja na połączenie pasji sportowej z turystyką. Start i meta zawodów usytuowane na Błoniach Krakowskich to magiczne miejsce nie tylko dla zawodowców i amatorów. Kolorowe miasteczko wyścigu przyciąga coraz więcej kibiców, wśród nich także turystów. Uczestnicy imprezy nie tylko rywalizują w naszym mieście, lecz również chętnie je zwiedzają.