Nowe miejsca, nowy termin rozpoczęcia i jego gospodarz. To będzie rok pełen niespodzianek w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Wkrótce ruszają zapisy!

Początek sezonu z imprezami rowerowymi spod znaku Lang Teamu zbliża się wielkimi krokami. Jak zwykle zainaugurujemy go pierwszą edycją cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.

I choć bez zmian pozostaną znakomita organizacja i wielkie emocje,  nowości nie zabraknie.
Jedną z nich jest miejsce i termin inauguracji cyklu. W ostatnich latach tradycją było pierwsze spotkanie rowerowych zapaleńców pod koniec kwietnia w Warszawie. W tym roku do stolicy wrócimy nieco później.

Cykl Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018 rozpocznie się bowiem w sobotę 12 maja w Krakowie.
Do Warszawy
 kochający ściganie się na rowerach zawitają w sobotę 19 maja.

Maj będzie zresztą bardzo intensywny, do już osiem dni później, w niedzielę 27 maja, wyścigi Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędą się w kolejnym doskonale znanym stałym uczestnikom naszej imprezy miejscu – w Gdańsku.
Po kilkunastu dniach odpoczynku znów bawimy się na Pomorzu. Tym razem w Trąbkach Wielkich, niewielkiej miejscowości nieopodal Gdańska, coraz bardziej pozytywnie zakręconej na punkcie rowerów. Spotkamy się tam w sobotę 16 czerwca.
Po wakacyjnej przerwie i emocjach związanych z Tour de Pologne Narodowym Wyścigiem Niepodległości na trasy Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe wrócimy we wrześniu. W sobotę 15 września kolarze będą rywalizować w Katowicach i to też nowość w porównaniu z poprzednim rokiem. Nie zmieni się za to miejsce rozegrania ostatnich zawodów w sezonie. Po raz kolejny będzie to Kwidzyn, gdzie wielkie ściganie odbędzie się już jesienią, bo w sobotę 29 września.
Cykl Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe od lat przyciąga na start tłumy uczestników, zarówno profesjonalistów, jak i rodziny z dziećmi. Bo to impreza dla każdego i w tym roku się to nie zmieni.

Znów w każdej miejscowości przygotujemy trzy trasy o różnych długościach i poziomach trudności oraz Paradę Rodzinną dla tych, którzy zamiast ścigania się z rywalami wybiorą rekreacyjną przejażdżkę u boku najbliższych.
W ubiegłym roku pogoda podczas większości wyścigów z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe nie rozpieszczała ich uczestników. Na ogół nie mogli oni narzekać na brak trudnych wyzwań, a czasem i ekstremalnych wrażeń. Nawet najlepsi technicznie kolarze miewali problemy z przyczepnością. Uczestnicy często podkreślali, że musieli podjąć naprawdę spore wyzwanie, ale mimo to – a może dzięki temu? – świetnie się bawili. W tym roku, bez względu na warunki atmosferyczne, z pewnością będzie tak samo.
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to sprawdzona od lat marka i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto być z nami!

VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE 2018
12 maja – Kraków
19 maja – Warszawa
27 maja – Gdańsk
16 czerwca – Trąbki Wielkie
15 września – Katowice
29 września – Kwidzyn