Sześć edycji, kilkanaście tysięcy ludzi na rowerach i przy trasach – tak wyglądał cykl Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w 2017 roku. Minęło już kilka miesięcy od zakończenia ubiegłorocznej edycji, jesteśmy o krok od rozpoczęcia kolejnej, ale wspomnienia wciąż są żywe. I właśnie dlatego postanowiliśmy porozmawiać z gospodarzami wszystkich wyjątkowych miejsc, które przed rokiem gościły Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.

wywiad z Zastępcą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Damianem Rutkowskim

Jak Dąbrowa Górnicza aktywizowała lokalną społeczność do udziału w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe i jak poza tym wydarzeniem zachęca do aktywności?

Akcja promocyjna dotyczącą wydarzenia Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe była prowadzona na dostępnych nośnikach reklamowych typu citylight’s, billboardy, afisze kolportowane do placówek oświatowych, instytucji miejskich oraz w formie kampanii na portalach społecznościowych oraz miejskim portalu internetowym. Zainteresowanie kolejną edycją wyścigu mtb było bardzo duże, zarówno wśród aktywnych uczestników a także wśród kibiców..

Co miasto zyskało dzięki organizacji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe?

Promocje miasta poprzez organizację po raz kolejny w Dąbrowie Górniczej tak dużego sportowego wydarzenia z legendą kolarstwa w Polsce czyli Lang Team, promocję kolarstwa mtb dla wszystkich grup wiekowych dzięki trasom o zróżnicowanym stopniu trudności, propagowanie zdrowego stylu życia dla całych rodzin w formie rekreacyjnego, cieszącego się z roku na rok nie słabnącą popularnością “wyścigu – parady rodzinnej”.