Już oficjalnie będziemy współorganizatorem Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego, który odbędzie się w gminie Trąbki Wielkie 16 czerwca – powiedział wójt Błażej Konkol po podpisaniu umowy z dyrektorem generalnym Lang Team Czesławem Langiem. Doszło do tego w środę, 4 kwietnia w gabinecie wójta Błażej Konkola.
– To dla nas bardzo ważny dzień. Na mapie naszych maratonów pojawia się kolejne miejsce. Do tego naprawdę wyjątkowe, bo to piękne tereny. Chcemy położyć szczególny nacisk na aktywizację młodzieży oraz promocję regionu i zdrowego trybu życia. Wiem, że we wszystko włączą się lokalne organizacje i razem stworzymy wyjątkową imprezę, o której długo się będzie pamiętało – mówi Czesław Lang.
– Mam nadzieję, że uczestnicy oraz ich rodziny i przyjaciele będą się u nas czuli, jak w domu. Chcemy pokazać wyjątkowe miejsca w naszej gminie, a całe wydarzenie połączyć z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Wierzę też, że 16 czerwca pogoda będzie co najmniej tak samo dobra albo lepsza, niż w dniu podpisania umowy – dodaje Błażej Konkol.

Już dzisiaj wiadomo, że trasa, z jaką zmierzą się uczestnicy będzie bardzo wymagająca. Najdłuższa będzie miała około 100 kilometrów.
A to nie koniec, bo burmistrz zdradził, że tegoroczna impreza to dopiero początek stawiania na kolarstwo. – Tegoroczny Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe ma zainicjować powstawanie kolejnych projektów. Już myślimy o stworzeniu szkółki kolarskiej. Chcemy stworzyć młodzieży możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Błażej Konkol.
Na razie przed wszystkimi kilka tygodni, które warto poświęcić na przygotowania do maratonu w nowym miejscu. Już teraz można się zapisywać do jednego z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych dla amatorów i zawodowców w naszym kraju. Co roku na starcie staje kilka tysięcy zawodników, a ideą imprezy jest promocja kolarstwa i aktywnego wypoczynku.
Wszystkie szczegóły dotyczące udziału są tutaj:

https://www.rejestracja.langteam.com.pl

Galeria z Konferencji dostępna pod tym linkiem.