Wyjątkowi goście i największe polskie media wzięły udział w oficjalnej prezentacji cyklu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych, która odbyła się w czwartek w warszawskiej siedzibie firmy Vienna Life. Przedstawiono wszystkie sześć miejsc, w jakich w tym roku odbędzie się rywalizacja.
– Zaczynamy dwunasty cykl. To bardzo długo, nie ma wielu wydarzeń cyklicznych, które tyle trwają. Przy czym Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to nie tylko projekt sportowy. Zbudowaliśmy wielką rodzinę ludzi, którzy sobie pomagają, wspólnie się bawią i razem z nami propagują zdrowy tryb życia. O to chodziło, aby wyjść z taką ofertą do społeczeństwa. Wielu ludzi przyjeżdżało kiedyś z małymi dziećmi, a teraz te dzieci są dorosłe i dalej jeżdżą. Coś pięknego – mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Vienna Life TU na Życie S.A.
– Nasze maratony to więcej, niż tylko sport. Od początku chcieliśmy dać ludziom możliwość aktywnego spędzania czasu całymi rodzinami. Stworzyliśmy imprezę, podczas której można rywalizować albo po prostu miło spędzać czas w profesjonalnie stworzonych warunkach. Przygotowujemy też atrakcje dla tych, którzy akurat nie startują – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team.
Aby wziąć udział w Vienna Life Maratonie Rowerowym nie trzeba być profesjonalnym kolarzem. Ideą imprezy jest bowiem łączenie profesjonalistów i amatorów niezależnie od ich wieku. Każdy miłośnik kolarstwa znajdzie coś dla siebie, ponieważ przygotowano trzy trasy różnej długości: Mini (30 km), Medio (60 km) i najdłuższa Grand Fondo, która w związku z przypadającym w tym roku stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości ma około 100 km. Można też wziąć udział w Paradzie Rodzinnej.
Tegoroczny cykl rozpocznie się już w najbliższy weekend w Krakowie. Na miejscu będzie można spotkać wielkie postaci polskiego kolarstwa z Czesławem Langiem i Leszkiem Piaseckim na czele, ale lista atrakcji jest znacznie dłuższa.
Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie:
www.viennalifemaraton.pl

Kalendarz Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych 2018
12.05 Kraków
19.05 Warszawa
27.05 Gdańsk
16.06 Trąbki Wielkie
15.09 Katowice
29.09 Kwidzyn