Tomasz Sikora (TKKF Uklejna Myślenice) oraz Maja Latawiec (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA) okazali się najszybsi na dystansie Mini podczas inauguracji sezonu Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w Krakowie.

24-kilometrową rundę Mini najszybciej pokonał Tomasz Sikora, który uzyskał czas 34:50 i osiągnął średnią prędkość ponad 26 km/h. „Dzisiaj były dobre warunki, było sucho. Wyścig się tak ułożył, że ciągnęli zawodnicy z dystansu Grand Fondo, a ja mogłem trochę wieźć się na kole. Osobiście wolę jechać w błotnistych warunkach, więc może jeszcze uda mi się poprawić ten wynik przy innej pogodzie. Teraz przede mną Warszawa, ale tam będzie zupełnie inna trasa i inny wyścig” – mówił po dekoracji zwycięzca. Drugie miejsce na dystansie Mini zajął Jakub Mizera (RIZ ALUMINIUM BIKE TEAM), a trzecie Jakub Baszczyński (RK Aluminium Bike Team).

Wśród kobiet triumfowała Maja Latawiec z czasem 1:09:46. „Na płaskim początku straciłam trochę dystansu, ale potem odrobiłam na podjazdach. Lubię takie trasy z podjazdami, a ta na tle innych maratonów była dość trudna. Dla mnie to fantastyczna kolarska sobota. Jadę dalej i przygotowuję się do lipcowych mistrzostw Polski” – powiedziała Latawiec. Drugie miejsce zajęła Monika Grzebinoga (Brzeszcze), a trzecie Sandra Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service).

Następny wyścig Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy odbędzie się 19 maja w Warszawie. To będzie część Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. 18 maja w piątek odbędzie się prezentacja Tour de Pologne, w sobotę maraton, a w niedzielę wyścig szosowy dla amatorów Lang Team Race.