Takiej sceny i takiej oprawy nie miała jeszcze żadna edycja Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Gościliśmy już w przepięknym Wilanowie, ale nigdy jako część Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. Od piątku do niedzieli tu będzie biło serce polskiego kolarstwa.

W sportowy nastrój wprowadzi nas piątkowa prezentacja trasy 75. edycji Tour de Pologne. Pod przepięknym Pałacem w Wilanowie, w świetle gwiazd, oprawiona niepowtarzalnym widowiskiem multimedialnym, które przeprowadzi nas przez najważniejsze momenty Polski i polskiego kolarstwa. Nie przez przypadek tegoroczna edycja Tour de Pologne nazywana jest Wyścigiem Niepodległości. Odbędzie się w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności i w 90. rocznicę pierwszego startu narodowego wyścigu. Dlatego też do dyspozycji wszystkich odwiedzających Wilanów od piątku do niedzieli będzie… historia na kółkach, czyli Mobilne Muzeum Tour de Pologne. Jedyne takie na całym świecie.

Sobota to już czas dla miłośników rowerowych maratonów. Cykl Vienna Life przeniósł się ze stolicy do stolicy. Zaczęliśmy w miniony weekend w Krakowie, przy pięknej pogodzie i znakomitej frekwencji. Warszawa gościć będzie miłośników MTB już po raz siódmy. Oprócz klasycznych dystansów i klasyfikacji, mamy coś dla miejscowych – Puchar Burmistrza Wilanowa na dystansie „Mini” dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki tej dzielnicy.

Wszelkie szczegóły i informacje dotyczące zapisów można znaleźć w zakładce “Rejestracja”.

W historycznej scenerii Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego myśleć będziemy nie tylko o przeszłości. W ramach Wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki poszukamy kolejnych mistrzów.

– Imprezy organizowane przez Lang Team są najlepszą promocją sportu – powiedział w Krakowie Minister Witold Bańka. – Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki to dla nas wyjątkowe wydarzenie, które traktujemy niezwykle poważnie. Chcemy dać dzieciom i młodzieży możliwość, aby mogły się ruszać i aktywnie spędzać czas. Sport to świetny sposób na wychowanie i naukę odpowiedzialności. A przy okazji szukamy następców Mai Włoszczowskiej, Michała Kwiatkowskiego czy Rafała Majki – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.

Podsumujmy. Piątek – uroczysta prezentacja „90 lat Tour de Pologne”. Sobota – Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy i Puchar Ministra Sportu i Turystyki. I jeszcze niedziela – szosowy Lang Team Race i koncert Grzegorza Hyżego. Tak w największym możliwym skrócie wygląda „Wielki Warszawski Weekend Rowerowy”, czyli wydarzenie, jakiego w stolicy jeszcze nie było!