ZWYCIĘZCY MINI – VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE WARSZAWA

Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna) oraz Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp) triumfowali na dystansie MINI podczas Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego w Warszawie.

Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w Warszawie to druga odsłona tegorocznego cyklu. Przed tygodniem zawodnicy walczyli na zróżnicowanej trasie w Krakowie, dziś pędzili po zwycięstwo na płaskim terenie Wilanowa. Warszawski maraton okazał się bardzo szybki i dynamiczny. Najszybciej dystans Mini pokonał Jacek Rogowski, który na 43-kilometrowej trasie wykręcił czas 1:11:23 osiągając średnią prędkość ponad 36 km/h. „Startowałem z trzeciego sektora i starałem się dogonić tych z pierwszego, a udało się ich przegonić, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Maraton był płaski, więc średnia prędkość była prawie jak na szosie. Zresztą na szosie wystartuję jutro podczas Lang Team Race” – mówił na mecie zwycięzca. Drugi czas uzyskał Michał Nawrocki (Gilicki Bike Team) – 01:12:10, a o dwie sekundy wolniejszy był Piotr Pięta z Zabrza.

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Pakulska z czasem 1:19:44. Drugie miejsce zajęła Sandra Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), a trzeci rezultat uzyskała Izabela Dudek z Sosnowca.

W Warszawie na dystansie Mini rozegrano także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Wśród mężczyzn najlepszy był Kamil Cygan, a wśród kobiet Katarzyna Pakulska.