Damian Ciba (TA KO TEAM) i Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów) wygrali na dystansie Mini podczas Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w Gdańsku.

Zawodnicy dystansu Mini mieli do pokonania jedną rundę o długości 33 kilometrów. Najszybciej z wymagającą trasą poradził sobie Damian Ciba, który wpadł na metę z czasem 01:09:59. „Trasa faktycznie była trudna, ale znam ją bardzo dobrze. Jest kilka sztywnych podjazdów, ale poza tym jest szybko. Startowałem z trzeciego sektora, więc goniłem tych z przodu. Współpracowaliśmy z uczestnikami Grand Fondo, więc jechało się świetnie. Lubię taką pogodę, a na trasie było dziś wszystko, trochę błota też się znalazło” – mówił na mecie zwycięzca.

Drugi czas na dystansie Mini uzyskał Hubert Labuda (Klub Kolarski Lew Lębork), a trzeci Bartosz Bejm (Bejm Team). Wszyscy trzej zawodnicy triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Wśród pań triumfowała Aleksandra Zabrocka z czasem 01:19:12. Drugi rezultat uzyskała Marzena Janczarska (Gdańsk), a trzeci Katarzyna Grochowska (GK STG).