Czwarta w tym sezonie odsłona Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych miała miejsce w sobotę w Trąbkach Wielkich. Najszybszym kolarzem na dystansie Grand Fondo okazał się Dariusz Batek z CST 7R MTB Team.

Gmina Trąbki Wielkie po raz pierwszy znalazła się na mapie Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych i była to udana inauguracja. Ciekawa, zróżnicowana trasa, wielu kolarzy i wspaniała atmosfera w miasteczku wyścigu. Gościem specjalnym był arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który dał sygnał do startu. Walka na najdłuższym dystansie Grand Fondo toczyła się pod dyktando Dariusza Batka. Kolarz grupy CST 7R MTB Team wygrał w tym sezonie już dwa maratony – w Krakowie i Gdańsku. Nie inaczej było w Trąbkach Wielkich – na metę Batek wjechał samotnie mają sporą przewagę nad rywalami. Dopiero trzy minuty później finiszował Krzysztof Krzywy z NEXUS Team, a podium uzupełnił kolega Batka z drużyny Jakub Najs. Trasa maratonu w Trąbkach Wielkich okazała się bardzo wymagająca. Walczący na Grand Fondo kolarze mieli do pokonania aż 88 kilometrów – trzy rundy ze sporą liczbą podjazdów. Nawet zwycięzcom nie udało się przekroczyć średniej 30 km/h.

Najbardziej zacięta okazała się walka na dystansie Mini. Różnica na mecie między zwycięzcą, a drugim kolarzem wyniosła zaledwie dwie sekundy. Najszybszy okazał się Hubert Labuda z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, a drugie miejsce zajął Damian Ciba z TA KO TEAM. Podium uzupełnił Bartosz Bejm z Bejm Team. Wszyscy trzej kolarze triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Wśród pań Aleksandra Zabrocka z MLKS Baszty Bytów wyprzedziła Sandrę Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), a trzeci wynik uzyskała Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp). Na dystansie Medio bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który drugiego Kacpra Cacko (Cozmobike Team) wyprzedził o ponad pięć minut. Wśród pań przewaga zwyciężczyni była jeszcze większa. Zuzanna Krzystała-Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service) pokonała trasę w czasie 2:24:10, a druga Anna Ostrowska (T4B Bike Team) dotarła na metę z wynikiem 2:39:00.

Malownicze tereny Gminy Trąbki Wielkie przyciągnęły w sobotę wielu miłośników rowerów. Ci, którzy nie mieli na tyle doświadczenia, by walczyć w maratonie MTB wzięli udział w Paradzie Rodzinnej – dziesięciokilometrowy, rekreacyjny przejazd to dla wielu znakomity początek rowerowej przygody. Dzieci i młodzież mogły również wystartować w wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. W Trąbkach Wielkich odbył się dodatkowy wyścig z tego cyklu, ale jego wyniki nie są wliczane do klasyfikacji generalnej. Wśród chłopców najlepszy czas uzyskał Konrad Gołębiowski (Wadecki Bike Academy), a wśród dziewcząt Małgorzata Wojcieszek (Belta Team Gdańsk).

W kalendarzu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe nadszedł czas na wakacyjny odpoczynek – następny maraton odbędzie się 15 września w Katowicach. Miesiące letnie będą stały pod znakiem kolarstwa szosowego. W dniach 4-10 sierpnia odbędzie się 75. Tour de Pologne, a 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej TAURON Tour de Pologne Amatorów.