Maciej Ścierski (Tychy) i Julita Fira (KS Luboń Skomielna Biała) okazali się najszybsi na dystansie Mini podczas Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego w Katowicach.

W Katowicach zawodnicy startujący na dystansie Mini mieli do pokonania 33-kilometrową rundę wytyczoną na terenach Doliny Trzech Stawów i Lasów Murckowskich. Wyścig okazał się niezwykle zacięty i trzymał w napięciu do samej mety. Niemal w jednej grupie dojechało do niej trzech kolarzy. Najszybszy okazał się Maciej Ścierski, który wygrał z czasem 1:06:45. O dwie sekundy wolniejszy był Adrian Boruta (Tomazi Bike Team), a trzeci finiszował Jakub Baszczyński (Rk Aluminium Bike Team). Zwycięzca pokonał trasę ze średnią prędkością 29.66 km/h.

Równie ciekawie ułożyły się zawody pań. Najwięcej powodów do radości na mecie miała triumfatorka Julita Fira, która uzyskała czas 1:17:29. Drugie miejsce zajęła Monika Grzebinoga (Brzeszcze) z czasem o pięć sekund gorszym od zwyciężczyni. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Kustra-Kapol (Tomazi Bike Orbea Team).