Nowy sezon Maratonów Rowerowych Lang Team rozpocznie się w sobotę 11 maja w Krakowie. W tym roku będziemy się ścigać także w Warszawie, Gdańsku, Mucznem i Kwidzynie.

 

Maratony Rowerowe Lang Team to idealne połączenie rodzinnej rozrywki i zabawy z prawdziwą kolarską rywalizacją. Impreza, która na sportowej mapie widnieje od 2007 roku, co roku przyciąga tłumy miłośników dwóch kółek. Zarówno tych bardzo doświadczonych, prezentujących wysoki poziom, jak i najmłodszych, dopiero poznających smak rowerowej przygody. W maratonach każdy znajdzie coś dla siebie – trzy różne dystanse (Mini, Medio i Grand Fondo) dają możliwość optymalnego wyboru trasy, a Parada Rodzinna zaprasza na rekreacyjny przejazd dzieci i rodziców. Wystartować może każdy – wystarczy mieć rower i kask.

 

„Maratony Rowerowe Lang Team to z jednej strony możliwość sportowej walki na najwyższym poziomie – w zawodach biorą udział znakomici kolarze, trasy są perfekcyjnie przygotowane, a atmosfera na trasie niezwykle gorąca. Z drugiej to doskonały pomysł na rodzinny, aktywny wypoczynek weekendowy. Warto zajrzeć do miasteczka zawodów, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego i nie brakuje atrakcji dla wszystkich” – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

 

Na początek sezonu Maratony Rowerowe Lang Team zawitają do Krakowa – miasta szczególnie przyjaznemu kolarstwu. Polscy kibice doskonale pamiętają 2014 roku, kiedy to Rafał Majka wygrał na Rynku Głównym 71.

Tour de Pologne. A przed rokiem z Rynku Głównego startował 75. Tour de Pologne, który zakończył się triumfem Michała Kwiatkowskiego.

Organizowane tu od lat maratony cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród uczestników. Wymagająca i trudna technicznie trasa stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych.

 

„Kraków od lat jest mocno związany z kolarstwem i bardzo cenimy sobie współpracę przy okazji Tour de Pologne oraz Maratonów Rowerowych Lang Team. Zawsze możemy liczyć na doskonałą organizację i zaangażowanie przedstawicieli miasta. Atmosfera towarzysząca kolarskim imprezom pod Wawelem jest niepowtarzalna” – mówi Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team.

 

Tradycyjnie już centralnym punktem Maratonów Rowerowych w Krakowie będą Błonia. Stąd wystartują zawodnicy na wszystkich dystansach. Trasa Mini liczy 24 kilometry, Medio 64, a Grand Fondo aż 89 kilometrów. Uczestnicy Parady Rodzinnej pokonają dwie rundy wokół Błoni. Zapisy już trwają, wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.langteammaratony.pl.

Oprócz zapisów internetowych będzie się można także zgłosić do startu w Biurze Zawodów dzień przed zawodami w godzinach 16-19 oraz w dniu startu w godzinach 8-10.30