W związku z obchodami stulecia polskiego sportu podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Wilanowie odbędzie się specjalna premia Niepodległej. To kontynuacja współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”, z którym w ubiegłym roku wspólnie świętowaliśmy obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2018 roku Tour de Pologne był rozgrywany jako Narodowy Wyścig Niepodległości, w tym roku będzie to Wyścig Pokoleń. W ten sposób nasz narodowy wyścig nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Powstał on w 1919 roku w Krakowie, a w 1924 roku na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pierwsze medale dla Polski zdobyli kolarze torowi – Franciszek Szymczyk, Jan Łazarski, Józef Lange i Tomasz Stankiewicz. Na przestrzeni lat polscy kolarze mocno akcentowali swoją obecność na igrzyskach, na olimpijskim podium stawały takie sławy i  symbole polskiego kolarstwa jak Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, czy Rafał Majka. I to właśnie do nich w pierwszej kolejności nawiązuje tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour – Wyścig Pokoleń.

Ale stulecie polskiego sportu świętujemy także podczas innych imprez organizowanych przez Lang Team, także podczas Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. W sobotę w Wilanowie zostanie rozegrana specjalna Premia Niepodległej na trasie Maratonu Rowerowego Lang Team. Najszybszy zawodnik i zawodniczka premii (w okolicach 15 km) otrzymają nagrody.