Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku to idealny pomysł na aktywny początek wakacji. W sobotę szóstego lipca wszyscy amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli się ścigać na nowej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dla najmłodszych miłośników dwóch kółek będzie przygotowana Parada Rodzinna.

Gdańsk to tradycyjnie jeden z najbardziej malowniczych i wymagających maratonów rowerowych w całym sezonie. W tym roku trasę przygotował Igor Tracz, mistrz świata w bikejoringu. Tradycyjnie mamy trzy dystanse i paradę rodzinną dla dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym maraton w Gdańsku to niezwykła atmosfera, bo jesteśmy w mieście bardzo gościnnym i otwartym na aktywność i rowery – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Tegoroczna trasa wygląda niezwykle atrakcyjnie i wymagająco. Dystans Grand Fondo liczy 71 kilometrów, Medio 49,5 kilometra, a Mini 28 kilometrów. Zawodnicy będą się ścigać w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. – Takiej trasy jeszcze nie było, momentami można zapomnieć, że jest się nad morzem przy dużej aglomeracji i poczuć się jak w górach – mówi Igor Tracz – Mamy szerokie szutry, strome podjazdy, techniczne odcinki z korzeniami, ostre i wąskie zakręty, szybkie zjazdy i kultowe trójmiejskie single tracki. Na tych trasach trenują najlepsi zawodnicy z Trójmiasta – dodaje mistrz świata w bikejoringu.

Maraton Rowerowy w Gdańsku zapowiada się pasjonująco, zwłaszcza, że coś dla siebie znajdą nie tylko amatorzy kolarskich wyzwań, ale także ci, dla których będzie to pierwsza przygoda z rowerem. Najmłodsi wspólnie z rodzicami mogą wziąć udział w Paradzie Rodzinnej, czyli rekreacyjnym przejeździe na dystansie ośmiu kilometrów. Dodatkowo podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

– Zapraszamy serdecznie do naszego miasta wszystkich miłośników wyścigów rowerowych. Gdański odcinek Maratonów Rowerowych Lang Team, który odbędzie się 6 lipca, oferuje wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy rowerów MTB: adrenalinę podczas zawodów i bogatą ofertę na spędzanie wolnego czasu. Gdańsk jest liderem w budowie dróg i ścieżek rowerowych. Możemy się poszczycić najgęstszą siecią dróg rowerowych w kraju. Obecnie liczy ona 123,5 km, ciągów pieszo-rowerowych jest 18 km, a pasów rowerowych – 10 km – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wszelkie szczegóły dotyczące Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku można znaleźć na stronie internetowej www.langteammaratony.pl. Po zakończeniu zgłoszeń internetowych, do udziału w zawodach będzie można zapisać się w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu (Złota Karczma, teren oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku, wjazd od ul. Wiolinowej.) w piątek 5 lipca w godzinach 16-19 oraz w dniu zawodów w godzinach 8-10.30.  W związku z rozgrywanym Maratonem Rowerowym Lang Team w Gdańsku w dniu 6 lipca w godzinach 11-16 na trasie zawodów wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych oraz rowerzystów.