Już w sobotę 6 lipca w Gdańsku odbędzie się trzeci w tym sezonie Maraton Rowerowy Lang Team. W tym roku trasę przygotował Igor Tracz, mistrz świata w bikejoringu. Jak zapewnia – takiej trasy w Gdańsku jeszcze nie było.

To będzie wyjątkowy Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku. – Momentami można zapomnieć, że ścigamy się nad morzem, tuż przy dużej aglomeracji, za to poczujemy się jak w górach – mówi Igor Tracz, który przygotował tegoroczną trasę. Miłośnicy kolarstwa górskiego mogą przygotować się na prawdziwe wyzwania. – Na trasie jest niemal wszystko: bardzo strome podjazdy, techniczne odcinki z korzeniami, ostre wąskie zakręty, szybkie zjazdy, kultowe trójmiejskie single tracki, szutry, ale też fragmenty asfaltu, a nawet bruku – dodaje mistrz świata w bikejoringu.

Kolarze będą ścigać się na rundzie o długości ok. 20 kilometrów. Dystans Grand Fondo liczy 71 km, Medio 49,5 a Mini 28 kilometrów. – Aby przejechać trasę płynnie niezbędna jest technika, siła i wytrzymałość, czyli kolarska uniwersalność – mówi Tracz. Przy dobrej pogodzie doradza opony szerokie z bieżnikiem 2.25, natomiast w przypadku deszczu zaleca opony z agresywnym bieżnikiem 1.9-2.1, bo niektóre podjazdy mogą się okazać bardzo trudne.

Do startu będzie można zapisać się w Biurze Zawodów (Złota Karczma, teren oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku, wjazd od ul. Wiolinowej) 5 lipca w godz. 16-19 oraz 6 lipca w godz. 8-10.30.

W związku z rozgrywanym Maratonem Rowerowym Lang Team w Gdańsku w dniu 6 lipca w godzinach 11-16 na trasie zawodów wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych oraz rowerzystów.