Piotr Polus (Wysepka Team) i Magdalena Deja (BIKE SALON TEAM) uzyskali najlepsze czasy na dystansie Medio podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku.

49,5 kilometra liczył dystans Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku. Zawodnicy rywalizowali na 20-kilometrowej rundzie, którą musieli pokonać dwukrotnie. Prawdziwie górska trasa była niezwykle wymagająca, a dodatkowym utrudnieniem był padający podczas wyścigu deszcz. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Piotr Polus, który zwyciężył ze sporą przewagą nad rywalami. – Nie było łatwo. Ślisko, dużo błota. To chyba najtrudniejsze warunki, w jakich rywalizowałem. Nie mam swoich preferencji jeśli chodzi o pogodę, staram się dopasować styl jazdy do warunków na trasie. Właściwie przez cały dystans jechałem sam, więc rywalizowałem przede wszystkim sam ze sobą – mówił na mecie zwycięzca.

Drugi czas na dystansie Medio uzyskał Paweł Gołębicki, a trzeci Kacper Cacko. Wśród pań czołowa trójka to Magdalena Deja, Justyna Cebula i Taisiia Donomareva.