Damian Ciba (TA KO TEAM) oraz Monika Kulling zwyciężyli na dystansie Mini podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku. Na tym dystansie poznaliśmy także Mistrzów Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Dystans Mini liczył w Gdańsku 28 kilometrów, ale trasa była trudna i wymagająca. Dość powiedzieć, że tylko Damianowi Cibie udało się uzyskać średnią powyżej 22 km/h. Kolarz TA KO TEAM uzyskał najlepszy czas, o prawie trzy minuty lepszy od Bartosza Bejma i Mariusza Krzywiela. – Jechało mi się bardzo dobrze, trasa była fajna i zaskakująca. Było sporo niespodziewanych zwrotów akcji. Deszcz zrobił swoje, na podjazdach trzeba było schodzić z roweru, bo koła buksowały. Ale ja lubię prawdziwie górską trasę. Taka trasa weryfikuje umiejętności – mówił podczas dekoracji Ciba.

Wśród kobiet najszybsza była Monika Kulling, która wyprzedziła Agnieszkę Pieper oraz Elżbietę Recę. Na dystansie Mini rozgrywano także Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Maratonach Rowerowych Lang Team. W kategorii kobiet open zwyciężyła Monika Kulling, w kategorii mężczyzn do 45 lat wygrał Filip Potrykus (Klif Team Chłapowo), a w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat Tomasz Jarząbek (OSP GÓRKI).