Niemal dwieście osób wzięło udział w Paradzie Rodzinnej podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Kwidzynie. Wśród startujących znalazł się Piotr Widz, Zastępca Burmistrza Kwidzyna.

To wbrew pozorom nie jest taki łatwy dystans. Ale jechaliśmy po fantastycznym terenie. Trochę ubitego gruntu, trochę asfaltu, trochę trawy i kamieni. Dla najmłodszych to na pewno fajne wyzwanie – powiedział na mecie Zastępca Burmistrza. W Kwidzynie tradycyjnie już Parada Rodzinna przyciągnęła wielu mieszkańców. – Jesteśmy zakręceni na punkcie aktywności, sportu i rowerów. Wiele osób jeździ na rowerze, mamy powody do radości – dodał Piotr Widz.

Uczestnicy Parady Rodzinnej w Kwidzynie mieli do pokonania dystans 9 kilometrów . Wszyscy chwalili nie tylko fajną i ciekawą trasę, ale także fantastyczną atmosferę w miasteczku wyścigu, które powstało tuż przy katedrze. Najmłodsi uczestnicy Parady wzięli także udział w dekoracji i otrzymali pamiątkowe koszulki.

W Kwidzynie wydarzeń sportowych nie brakuje, widać, że sport jest dla miasta niezwykle ważnym elementem. – Zarówno ten amatorski, jak i zawodowy. Mamy potężną grupę młodych ludzi objętych opieką sportu amatorskiego w wielu dyscyplinach – biegi, taniec, szachy, tenis stołowy. Potem te szlifowane diamenty dają efekt w postaci zespołów w najwyższych rozgrywkach – mówi Zastępca Burmistrza i dodaje, że jak tylko czas pozwala, to z roweru korzysta na co dzień.