Maratony rowerowe Vienna Life Lang Team są gwarancją wielkich sportowych emocji, doskonałej organizacji, ale przede wszystkim wyśmienitej zabawy wszystkich uczestników, zarówno tych młodszych jak i starszych. Doczekaliśmy się w Kwidzynie kilku grup kolarskich oraz wielu kolarzy szosowych i przełajowych, którzy promują nasze miasto na wielu sportowych arenach. Wierzę, że pod tym sukcesem naszego miasta kamień węgielny podłożył Czesław Lang, z którym imprezy rowerowe organizujemy już od blisko dwóch dekad.

Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna

Kwidzyn – stolica Dolnego Powiśla, miasto usytuowane w południowo-wschodniej części województwa pomorskiego, leży na pograniczu Pojezierza Iławskiego i Doliny Dolnej Wisły, nad rzeką Liwą.
Kompleks Katedry Kwidzyńskiej połączonej z Zamkiem Kapituły Pomezańskiej jest jednym z najbardziej specyficznych i imponujących zabytków gotyckiej architektury.
Tereny wokół miasta, poza wyniesieniem ponad doliną rzeczną, wyróżniają się znacznym urozmaiceniem rzeźby, co spowodowane jest działalnością lodowca i znaczną aktywnością przepływających w tym regionie rzek i strumieni.
Elementem dodatkowym urozmaicającym krajobraz są liczne, występujące w okolicy jeziora i oczka wodne będące miejscem rekreacji i wypoczynku. Niezmiernie cennym elementem środowiska są lasy i miejskie tereny zielone. Zieleń miejska (parki, zieleńce, nasadzenia uliczne) zajmuje powierzchnię ok. 40 ha.
Obszar Powiśla porośnięty jest licznymi dorodnymi lasami mieszanymi. Ciekawe skupiska leśne wokół Kwidzyna to Las Ryjewski oraz Las Gardejski.
Charakterystyczna ekspozycja to Lasy Miłosna – teren atrakcyjny pod względem przyrodniczym ze względu na występującą roślinność stepową – Ostnica Jana. Dla ochrony tych stanowisk utworzono rezerwat przyrody.
Liczne szlaki turystyczne zachęcają do spacerów, przejażdżek konnych i rowerowych.

Biuro Zawodów i miasteczko wyścigu: Kwidzyn, Plac JP II.
Najbliższy szpital: „Zdrowie” Sp. z o.o. ul. gen. Józefa Hallera 31, 82-500 Kwidzyn.
Parkingi: ul. Gdańska – pod zamkiem, przy hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury oraz przy ul. Katedralnej.
Prysznice: hala sportowa przy ul. Żwirki i Wigury.

Numer alarmowy w trakcie wyścigu: 725 705 655.

CHARAKTERYSTYKA: Trasa maratonu prowadzi głównie drogami leśnymi, zdarzają się odcinki asfaltu, szutry i polne drogi. Niedługie podjazdy i zjazdy, miejscami trudne technicznie. W czasie opadów deszczu na trasie w niektórych miejscach może gromadzić się błoto. Pewnym utrudnieniem mogą być liście zasłaniające powierzchnię drogi. Trudność: 3. Zalecane ogumienie: średni/gruby protektor (1,9-2,1)

OPIS SZCZEGÓŁOWY:
0.0 km Start i meta ul. Katedralna, Plac Jana Pawła II, ul. Katedralna ułożona z kostki brukowej
Uwaga! Zaraz po starcie następuje ostry skręt w prawo .
0.2 km Zakręt w lewo w ulicę Żwirki i Wigury, droga asfaltowa.
0.8 km Dojeżdżamy do ul. Wiślanej i skręcamy w prawo.
0.9 km Uwaga! Ostro skręcamy w lewo w drogę szutrową.
1.0 km Przecinamy starotorze kolejki wąskotorowej i skręcamy w lewo.
1.1 km Mijamy po prawej zabudowania i kierujemy się prosto drogą polną.
2.5 km Skręcamy w lewo, kierujemy się w stronę rzeki Liwy, by za chwilę wjechać na wał oddzielający od rzeki, tu skręcamy w prawo. Uwaga! Duże nierówności.
5.0 km Tu Mini, Medio i Grand Fondo skręca w lewo i przejeżdżamy pod wiaduktem z czerwonej cegły. Parada Rodzinna skręca w prawo.
5.5 km Dojeżdżamy do wioski Rozpędziny, skręcamy w lewo w drogę asfaltową.
6.0 km Uwaga! Dojeżdżamy do drogi nr.532, skręcamy w prawo, po 20 m opuszczamy tę drogę skrętem w lewo. Zaczynamy podjazd drogą ułożoną z płyt betonowych.
6.5 km Skręcamy w prawo i kierujemy się drogą piaskową w górę.
6.8 km Dojeżdżamy do szczytu wzniesienia, skręcamy w lewo i zjeżdżamy z góry.
7.2 km Skręt w prawo, droga piaskowa wzdłuż granicy lasu.
7.4 km Skręt w lewo do lasu, droga leśna.
7.5 km Skręt w prawo, zjazd po łuku w lewo. Uwaga! – Na końcu lasu ślisko + kopny piasek.
8.9 km Skręt w prawo, droga piaskowa.
9.2 km Skręcamy w prawo do lasu i kierujemy się piaskowym wąwozem w górę.
9.9 km Dojeżdżamy do leśniczówki Bogusze, skręcamy w prawo w drogę szutrową, która prowadzi do wsi Białki.
10.8 km Uwaga! Skręcamy lekko w lewo, kierujemy się do lasu i tu zaczyna się wąska ścieżka. Spore trudności! Wąski singiel.
11.8 km Przecinamy drogę brukową i przejeżdżamy przez strumyk ostro wspinając się do góry. Dalej kierujemy się wąskim singlem. Spore trudności w postaci ostrych zjazdów i podjazdów.
13.5 km Tu kończy się wąski singiel. Dojeżdżamy do szerokiej drogi szutrowej, skręcamy w prawo kierując się w stronę wsi Sadlinki.
14.0 km Dojeżdżamy do ul. Leśnej w Sadlinkach i skręcamy w lewo w drogę brukową kierując się do leśniczówki Sadlinki. Cały czas prosto.
15.8 km Uwaga! Przejazd kolejowy. Za przejazdem prosto drogą szutrową wspinamy się do góry, aby na szczycie skręcić w lewo.
16,5 km Skręt w prawo w drogę leśną.
16.7 km Uwaga! Ostre zjazdy i podjazdy, spore trudności – kopny piasek.
17.5 km Uwaga! Skręt w lewo w drogę leśną, dalej prosto – wiele krótkich zjazdów i podjazdów.
19.5 km Bardzo stromy podjazd na szczycie. Wyjazd w lewo na piaskową drogę, po czym skręcamy w prawo. Spore trudności: ostre zjazdy i podjazdy, kopny piach.
20.0 km Uwaga! Skręt w lewo, dalej prosto.
20.5 km Skręcamy w lewo, potem w prawo i dalej wspinamy się szeroką drogą leśną. Możliwy piasek.
22.5 km Dojeżdżamy do leśnej drogi brukowej i skręcamy w lewo.
23.0 km Uwaga! Skrzyżowanie dróg leśnych. Tu skręcamy w prawo. Szybki zjazd z góry drogą szutrową.
24.5 km Uwaga! Możliwość zgubienia trasy. Droga rozwidla się, my skręcamy w prawo i przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym, po czym skręcamy lekko w lewo.
24.8 km Uwaga! Skrzyżowanie trzech dróg leśnych. My skręcamy lekko w lewo kierując się środkową drogą.
25.1 km Dojeżdżamy do szerokiej drogi szutrowej, skręcamy w lewo. Trzymamy się tej drogi do 31km.
31.0 km Uwaga! Skręt w lewo w brukową drogę leśną.
31.5 km Dojeżdżamy do skrzyżowania dróg i skręcamy w prawo. Kierujemy się do leśniczówki Bogusze.
32.5 km Dojeżdżamy do leśniczówki Bogusze. Uwaga! Znajduje się tu skrzyżowanie dróg: w lewo skręca Medio i Grand Fondo (zaczyna swoje kolejne okrążenie), Mini skręca w prawo i za chwilę w lewo.
W tym też miejscu wjeżdżamy w drogę która opisana jest wcześniej i kierujemy się nią do mety (opisana trasa od 9.9km do 0km)
Cała trasa dystansu Mini to ok 43 km.