Trąbki Wielkie

16.06.2018

Szanowni Państwo,
cieszę się bardzo, że w 2018 roku, Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, gościć będziemy w Gminie Trąbki Wielkie Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.
Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby było to niezwykłe wydarzenie dla każdego.
Kolarzom zaoferujemy atrakcyjne, urozmaicone, trasy, które przygotowują dwaj mieszkańcy naszej Gminy: Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz Krzysztof Krzywy – znakomity kolarz, m.in. zwycięzca Szosowych Górskich Mistrzostw Polski.
Dla sympatyków kolarstwa działało będzie na stadionie w Trąbkach Wielkich Miasteczko Zawodów z mnóstwem atrakcji.
Będzie to spotkanie nie tylko miłośników sportu, ale mam też nadzieję, że całych rodzin.
Liczę, że 4. edycja Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, która odbędzie się w dniu 16 czerwca 2018 roku w Trąbkach Wielkich, dostarczy wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie zapraszam.

Błażej Konkol
Wójt Gminy Trąbki Wielkie

Na południe, w odległości kilkunastu kilometrów od Gdańska, rozciąga się teren Gminy Trąbki Wielkie. Ziemia z długą historią. Prawie wszystkie miejscowości swoje początki datują na XIII – XIV wiek. Były tu wojny z krzyżakami, najazd Szwedów, a na koniec teren przejął obszar Wolnego Miasta Gdańska. Wiele z tutejszych miejsc oddaje jeszcze klimat swojej dawnej historii.

Rozległe przestrzenie Gminy tworzy pofalowana równina, która zwłaszcza na zachodzie bogata jest w doliny, wąwozy, odkryte i zalesione wzgórza. Przez Gminę płyną trzy rzeki srebrzą się trzy jeziora, mnóstwo tu stawów, oczek wodnych i strumieni. Lasy bogate w faunę pokrywają jedną trzecią powierzchni Gminy.

Terenem chronionym jest rezerwat leśny „Dolina Kłodawy” i trzy obszary NATURA 2000, są aż dwadzieścia trzy  pomniki przyrody, drzewa, i głazy. Wśród tego urozmaiconego krajobrazu stoi jeszcze wiele różnych zabytków, ceglanych budynków i buduje się nowe domy. To wszystko sprawia, że teren Gminy rozwija się prężnie i wciąż zaprasza do odwiedzin.

Ul. Sportowa 4, Stadion w Trąbkach Wielkich
Parkingi: w rejonie ulic: Sportowej, Pasteur’a i św. Floriana
Prysznice: Hala Sportowa w Trąbkach Wielkich, ul. Sportowa 2
Najbliższy szpital: Szpitale Tczewskie, ul. 30 Stycznia 57/58, 83-110 Tczew

CHARAKTERYSTYKA: Trasa przebiega przez malownicze tereny Gminy Trąbki Wielkie. Po starcie ze stadionu następuje dojazd do rundy, którą uczestnicy pokonują 1, 2 lub 3-krotnie w zależności od wybranego dystansu. Trasa na rundach zróżnicowana, miejscami interwałowa, trzeba uważać na nierówną miejscami nawierzchnię. Trudność może sprawić również wiatr. Szczególną ostrożność należy zachować po starcie oraz przed metą, kiedy to trasa przecina Drogę Wojewódzką, a ruchem kieruje policja.