Wilanów – jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. W Wilanowie nowoczesność łączy się z wielusetletnią tradycją. To miejsce niezwykłe, gdzie wielka historia Polski i Europy spotyka się z dynamiczną, stale zmieniającą się teraźniejszością.

Obok szacownej i jednej z najpiękniejszych w Europie barokowych rezydencji królewskich wyrasta nowoczesne, tętniące życiem miasto młodych ludzi. Słynące z ekskluzywnych osiedli mieszkaniowych, które przykuwają uwagę ciekawą i spójną architekturą.Wilanów wyróżnia wiele terenów zielonych: park pałacowy, Park Kultury w Powsinie, rezerwaty: Las Natoliński i Morysin, tereny wzdłuż Skarpy Warszawskiej i Wisły. Inwestycje w nowoczesne obiekty sportowe (np. boiska Orlik, siłownie plenerowe) pozwalają na aktywne spędzanie wolnego czasu. Przyjazne place zabaw cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Wilanów to także miejsce tętniące kulturą. W trakcie całego roku organizowane są koncerty, pikniki rodzinne, różnej rangi rozgrywki i zawody sportowe. We wrześniu, we współpracy z Muzeum Pałacu Króla Jana III i Muzeum Plakatu organizowane są uroczyste obchody rocznicy odsieczy wiedeńskiej, – Dni Wilanowa, plenerowe koncerty jazzowe i niezwykły Królewski Festiwal Światła, który rozjaśnia Wilanów od grudnia do stycznia. Z wielkim entuzjazmem Dzielnica Wilanów przyłącza się do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego UP to 21, w którym weźmie udział także wilanowsk młodzież.

Nie można zapomnieć o tym, że Wilanów to także Powsin. Jest to miejsce szczególne, bo mimo przynależności do jednej z europejskich stolic, zachowało swój niepowtarzalny klimat etnograficzny. Kultywuje się tutaj tradycje wyjątkowe dla Warszawy, obrzędy ludowe, które celebruje się już tylko na wsiach i w małych miasteczkach. Odbywają się tu: coroczne dożynki, dni dyni, zapusty, kiszenie kapusty, czy darcie pierza. Zespoły ludowe nie pozwalają puścić w niepamięć starych zwyczajów tanecznych, a występując w tradycyjnych strojach wilanowskich, w których przepięknym motywem jest haft wilanowski, sprawiają, że Powsin można śmiało nazwać centrum etnograficznym Warszawy.

Czekamy na Państwa w Wilanowie!

Biuro Zawodów i miasteczko wyścigu: Warszawa Wilanów, ul. Kostki Potockiego
Najbliższy szpital: Szpital Czerniakowski – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej; ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa
Parkingi: parkingi podziemne pod centrum handlowym ROYAL WILANÓW ul. Klimczaka 1, Urząd Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy ul. Franciszka Klimczaka 2
Prysznice: Centrum Sportu Wilanów m. st. Warszawy. ul. Wiertnicza 26 A.

Numer alarmowy w trakcie wyścigu: 725 705 655.

OPIS SZCZEGÓŁOWY:

0,0 START: 11.00 – ul. Kostki Potockiego. Pl. Prymasowski start i meta
(!) start ostry (!) Rywalizacja
0,2 Wyjazd ul. St. Kostki Potockiego w kierunku ul. Vogla
0,3 Skręt z Vogla w prawo w Europejską
0,32 skręt w lewo z Europejskiej przez mały parking w stronę jeziorka
0,4 skręt w prawo przed jeziorkiem, jazda wzdłuż brzegu jeziorka
2,0 skręt w lewo za jeziorkiem w drogę szutrową
2.2 skręt w lewo w drogę szutrową
2,7 skręt w prawo droga szutrowa – teren budowy autostrady
3,0 skręt w lewo specjalnie udostępnioną drogą przez teren budowy autostrady, droga rozdzielona separatorami U21. Podłoże piaszczyste.
3,3 skręt w prawo w ulicę Ruczaj
4,3 nadal trzymamy się prawej strony ulicy Ruczaj mijamy odchodzącą w lewo ulicę Rosy
4,9 skręt w prawo w drogę polną
5,5 zakręt w lewo w drogę polną
5,7 trzymamy się prawej strony drogi polnej
6,8 skręt w lewo droga szutrowa, w połowie przecinamy ulicę strumień
7.3 skręt w prawo droga szutrowa, po drodze przecinamy ulicę Ruczaj
7,4 skręt w prawo w drogę szutrową
7.7 skręt w prawo w drogę szutrową
8.0 skręt w lewo w ulicę szutrową Ruczaj
8.5 skręt w lewo w ulicę Prętową
10,5 dojazd do rundy!!! Zawodnicy jadą na rundę MINI, MEDIO i GRAND FONDO na wprost, a od prawej strony, od ulicy Włóki, wracają z rundy. Zawodnik kończący rundę jedzie w lewo i wraca tą samą drogą, a zawodnik jadący na kolejną rundę skręca w prawo przez tory
11,5 dojazd do wału, UWAGA! skręt w lewo w odcinek specjalny około 2 km na terenie piaskarni SERWAL
13,5 wyjazd z odcinka specjalnego i jazda wzdłuż wału wiślanego
16,5 dojazd do mostu i kanału przy Jeziorce, skręt w prawo w ulicę w stronę wsi Obórki
17.1 skręt w prawo w drogę polną
18.1 dojazd do wału drogami polnymi, skręt w prawo przy samym wale wąską ścieżką między wałem a polem
18.4 skręt w prawo w drogę polną
18.8 skręt w lewo w drogę polną
19.3 skręt w prawo w drogę polną
19.8 skręt w lewo w drogę polną
20.8 przejazd przez tory drogą nieutwardzoną do ulicy Okrzewska we wsi Okrzeszyn
21,4 skręt w prawo do ulicy Wiechy dojazd do torów
21,6 skręt w lewo przy mostu i torach UWAGA! wąsko i ciasno
22,0 skręt w lewo w drogę asfaltową dojazd do Okrzeszyna
22,8 skręt w prawo w ulicę Sągi
23,5 dojazd do Kępy Okrzewskiej i za cmentarzem ewangelickim skręt w prawo
24,5 dojazd do ulicy Włoki na Kępie Falenickiej i skręt w lewo
25 UWAGA! dojazd do końca rundy, w lewo skręcają zawodnicy kończący wyścig i tą samą drogą wracają do startu/mety, zawodnicy jadący na rundę Medio i Grand Fondo skręcają w prawo przez tory.
30 Meta (1 runda)
MINI 30 km – 1 runda
MEDIO 43 km – 2 rundy
GRAND FONDO 69 km – 4 rundy

W związku z organizacją Maratony Rowerowe Lang Team w Warszawie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym. Od godz. 8.00 w dniu 14 czerwca do godz. 22.00 w dniu 16 czerwca, będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ul. Cendrowskiego i St. Kostki Potockiego. Ma to związek z umiejscowieniem miasteczka zawodów na ul. St. Kostki Potockiego i na Placu Prymasowskim. Trasa zawodów (szczegółowy opis w zakładce Opis trasy) będzie zamykana okresowo na czas przejazdu kolarzy w godz. 11-16.30 w dniu 15 czerwca.